To, že sem občas zabloudíte nebo dokonce někdo čas od času napíše komentář i přesto,
že je tento blog včetně mé maličkosti neaktivní již takovou dobu,
pro mě doopravdy hodně znamená. Děkuji

Leden 2012

Knižní řetězák

31. ledna 2012 v 0:59 | Lowiska |  Proslovy autorky

Luu-san vytvořila 55 otázek týkající se knih a nás. Už si bohužel nepamatuji, na kterém blogu jsem jej viděla poprvé, ale díky tomu jsem se dostala k původní autorce nápadu. Nejsem příznivcem řetězáků a podobných blbin, ale tohle osobně považuji za skvělý nápad, maximálně mě to zaujalo. Takže pokud máte k tomu co říct, budu ráda a Luu jistě také, když tento řetězák vyplníte.


1. Oblíbená kniha z dětství?
Není jen jedna, je jich více a převážně to byly pohádky, ty jsem přímo hltala. Andersenovy a Erbenovy pohádky, pohádky bratří Grimmů, soubor ruských pohádek Krása nesmírná, dále jmenovitě například Honzíkova cesta, Kocour Modroočko, Ferda mravenec a Medvídek Pú.

2. Co právě čteš?
Budu velice (ne)originální, mám rozečtenou knihu HP a Relikvie smrti od J.K. Rowling, pořád se nemůžu dokopat k tomu ji dočíst.

3. Máš právě nějakou rezervaci v knihovně?
Bohužel, do knihovny nechodím. Krom toho mám jednu takovou rozsáhlou doma.

4. Knižní zlozvyk?
Žádný si nevybavím, snad jen, dočíst celou kapitolu a nekouskovat si ji dopříště. A čichám k 'novým' knihám! :D

5. Co máš právě půjčené z knihovny?
V žádné nejsem registrovaná, ale dříve jsem si na týden dokázala půjčit i pět knih a deset časopisů a přečíst to.

6. Máš čtečku e-knih?
Zatím ne, ale časem ji plánuji si pořídit. Měla jsem možnost ji vyzkoušet, opravdu se s ní dobře pracuje. Ale knížka je prostě knížka, má své kouzlo, nevzdám se jí kvůli tomu.

7. Preferuješ číst jen jednu, anebo vícero knih najednou?
Jednu. Soustředím se tak na jeden příběh a nepletou se mi charaktery a dějové linie.

8. Změnily se tvé čtenářské návyky od té doby, co jsi začala blogovat?
Výrazně se nezměnily, jen si teď ke čtení nedostanu odpoledne ale spíš večer, také ne každý den, za což nemůže jen blog.

9. Nejhorší kniha, kterou jsi tento rok přečetla?
Loni i letos žádná taková nebyla, dlouho taková nebyla, ale vybavuji si Temno od Aloise Jiráska. To se vážně nedalo číst.

10. Oblíbená kniha, kterou si tento rok přečetla?
Jednoznačně Zavržený od Beccy Fitzpatrickové, které se ze začátku může zdát podobné jako Stmívání, ale ve skutečnosti je to pravý opak, proto se mi to asi i tolik líbilo.


Návštěvnost (23.1. 2012 - 29.1. 2012)

31. ledna 2012 v 0:47 | Lowiska |  Návštěvnost

Návštěvnost za minulý týden (23.1. 2012 - 29.1. 2012) je:

Pondělí: 117
Úterý: 110
Středa: 149
Čtvrtek: 95
Pátek: 138
Sobota: 176
Neděle: 163

Celkem: 948


Návštěvnost (16.1. 2012 - 22.1. 2012)

25. ledna 2012 v 1:23 | Lowiska |  Návštěvnost

Návštěvnost za minulý týden (16.1. 2012 - 22.1. 2012) je:

Pondělí: 140
Úterý: 105
Středa: 119
Čtvrtek: 116
Pátek: 107
Sobota: 176
Neděle: 173

Celkem: 936
Návštěvnost (9.1. 2012 - 15.1. 2012)

19. ledna 2012 v 0:02 | Lowiska |  Návštěvnost

Návštěvnost za minulý týden (9.1. 2012 - 15.1. 2012) je:


Pondělí: 111
Úterý: 110
Středa: 97
Čtvrtek: 107
Pátek: 176
Sobota: 204
Neděle: 173

Celkem: 978Look back through time.

12. ledna 2012 v 20:53 | Lowiska |  Proslovy autorky

"Rok se s rokem opět schází, jak kalendář nám praví, to znamená, milí drazí, že blog své narozeniny slaví."

Koutek poezie nám skončil a nyní přejděme k jádru věci. Už to budou tři roky (od 13. ledna 2009), co jsem se asi po půlročním brouzdání ve virtuálním a blogovém světě sims rozhodla založit si vlastní blog. Možná se Vám to bude zdát jako klišé, ale mě by nikdy nenapadlo, že u toho vydržím takovou dobu. Na začátku máme všichni velké plány, co budeme všechno dělat, jak se blogu nebudeme věnovat, budeme tam každý den psát články, denně psát 'sbéčkům' komentáře, za to že budeme mít hned stovkovou návštěvnost a denně hromady komentářů. No jo, jenže skutek utek, tohle nadšení vydrží pár týdnů, při nejlepší pár měsíců. Všechno se snáz řekne, než udělá, je to tak se vším, nejen s blogem. I já brzy zjistila, že jsem vlastně tvrdě narazila, že blogový svět je něco jako aréna gladiátorů - buď uspěj (nebo se aspoň udrž) nebo vypadni (nebo se přinejmenším smiř s nevelkým úspěchem).

Já na tom nebyla jinak než kdokoliv z Vás (nás). S blogováním jsem měla prakticky nulové zkušenosti, nevěděla jsem pomalu ani jak napsat článek, nic mi neříkalo slovo layout, nevěděla jsem, jak dát 'celý článek', trvalo mi dva dny, než jsem napsala svůj první komentář, dalších pár dní trvalo, než jsem dostala svůj první komentář, čísla na toplistu se skoro nehýbala, můj blog skoro nikdo neznal, ... a tak to šlo prvních několik dlouhých týdnů. Nelišila jsem se v začátcích od nikoho z Vás, jak ale bohužel někteří snad předpokládají nebo nevím proč by jinak měli i po takové době stále jízlivé komentáře o mé takzvané nadřazenosti, sobeckosti a touze být dokonalá úspěšná a slavná bloggerka. Vzkážu Vám jediné, jsou to jen závistivé kecy :D Víte proč závistivé? Protože si neumíte sami jít za něčím takovým, makat na tom, věnovat se tomu, protože se Vám táák nechce a nemáte vůůbec čas. Nemluvím však ke všem, sami dobře víte, zda takoví jste nebo ne, ale výjimky, kterých nebude málo, jen potvrzují pravidlo.

Nikdy jsem netoužila po tom, být slavná, dokonalá, úspěšná a nevim jak ještě mě to častují. Proč? Protože taková prostě nejsem. Jasně, je to fajn, když Váš blog znají, odkazují na něj, vracejí se tam, ale bez zpětné vazby (komentáře komentáře komentáře!) by mě to přestalo bavit už hodně dávno a nejspíš byste tady teď nečetli tento článek a blog by se nedožil ani jednoho výročí. Uznávám na druhou stranu fakt, že ze začátku mi opravdu šlo o návštěvnost, protože jsem chtěla, aby můj blog znalo hodně lidí a aby se mi na blog vraceli. Ale pak mi docvakávalo, že čísílka na toplistu jsou fajn, ale pokud z nich aspoň třetina nejsou pravidelní a stálí návštěvníci, kteří mají můj blog (mě? :D) rádi, rádi čtou a prohlížejí si mou tvorbu, tak je to vlastně všechno to úsilí zbytečné. Tohle by měli pochopit všichni a už od začátků se zaměřit nikoliv na samotnou návštěvnost, ale na lidi, návštěvníky, psát jim komentáře, mluvit k nim v článcích, psát jim jejich oblíbený komix (pokud je to samozřejmě možné), dělat jim diplomy a co já vím, cokoliv, musíte jim nevědomky zavdat důvod, aby se k Vám opakovaně, pravidelně a rádi vraceli. Mě to naštěstí asi před dvěmi lety došlo.

Chtěla jsem psát ale o něčem trochu jiném. Zlaté časy před třemi lety... to býval svět blogů vážně o něčem jiném, ne jako nyní. V podstatě se to nelišilo, šlo tady spíš o detaily, témata a jiné věci, co dělalo blog blogem jako takovým. Tohle je téma na někdy příště, dnes Vám chci představit několik lidí, kteří ovlivnili můj blog, mě jako autorku, bloggerku, spisovatelku, grafičku, tvůrce i jako člověka. Jen chci předem upozornit, že pokud se zde nenajdete, neznamená to vůbec nic, stejně jako pořadí zmiňovaných lidí nehraje žádnou roli, takže si to prosím, neberte osobně. Já taky třeba nejsem osobou, která Vás inspiruje a ke které vzhlížíte nebo která ve Vás zanechala silný dojem a ovlivnila Vás. Myslete na to. Upozorňuji také, že těchto lidí není zrovna málo, přece jen, za tři roky 'aktivní služby' jich potkáte také spoustu.


Winter garden

12. ledna 2012 v 2:03 | Lowiska |  Blogový šatník
Po neuvěřitelné době takřka pěti měsíců jsem konečně dostala možnost vytvořit nový layout blogu! Uf, opravdu už to bylo třeba, ta červená šílenost mi lezla pomalu krkem :D Pro nechápavé - znamená to, že mám konečně notebook. Hip hip hurá, volejme sláva a tři dny se radujme! :D

Je až neskutečně jednoduchý, obměnila jsem svou osvědčenou šablonu 'čáry, které mám všude'. Jenže mě se to líbí, neměla jsem jiný nápad, nic jiného tak dobře neumím a změna byla vyloženě nevyhnutelně nutná. Komu se to nelíbí, tak ať mi ... to řekne nějakým normálním způsobem a pak ať si na to zvykne, protože tady chvíli zůstane :D


Pojmenovala jsem ho 'zimní zahrada', podle mé oblíbené modré barvy, která je spojena se zimním obdobím a podle obrázku květin na zahrádce u simího domku. Ano, je to fotka ze hry, bohužel však ne moje, sims se mi ještě nepodařilo spustit tak, aby bylo funkční, ale o tom jindy. Možná to zní divně, ale jiný název mě prostě nenapadl a tečka :D Samozřejmě že mi nesedí komentářové ikonky ani po pětapadesáté předělávce, samozřejmě že obrázky blog opět přeostřil, samozřejmě že jsem při nastavování posílala blog i internet do patřičných míst, protože si oba dělali, co chtěli. Po několikahodinové snaze tu však máme snad i uspokojivý výsledek.

Pokud ještě někde něco nesedí nebo je třeba dodělat, řekněte mi to, jen co budu moct, opravím to. Málem bych zapomněla - co Vy na něj říkáte?