To, že sem občas zabloudíte nebo dokonce někdo čas od času napíše komentář i přesto,
že je tento blog včetně mé maličkosti neaktivní již takovou dobu,
pro mě doopravdy hodně znamená. Děkuji

Duben 2011

Rady a tipy nejen pro začínající bloggery

28. dubna 2011 v 16:44 | Lowiska |  Návody - BLOG


Ruku na srdce. Kdo z Vás někdy toužil po úspěšném a oblíbeném blogu, ať zvedne ruku. Já to tušila, že jich dole zůstane jen hrstka. Takový blog chce mít skoro každý, ale málokdo ví, jak se k němu dopracovat, co pro to dělat a čeho se vyvarovat. Právě pro ty je určen tento článek. Je plný mých postřehů, tipů, rad a zkušeností za více než dva roky mého působení v blogovém světě. Možná nejsem ta nejsprávnější osoba, co by Vám měla radit, jak naložit s vlastním blogem, nicméně jsem k tomu jistě kompetentní. A to, jestli si z těchto mých rad a zkušeností něco vezmete nebo ne, zda si vemete příklad, je už čistě jen na Vás. Přeji příjemné a pohodové čtení...


Návštěvnost 18.4. 2011 - 24.4. 2011

25. dubna 2011 v 11:53 | Lowiska |  Návštěvnost


Návštěvnost za minulý týden (18.4. 2011 - 24.4. 2011) je:

Pondělí: 141
Úterý: 170
Středa: 180
Čtvrtek: 236
Pátek: 243
Sobota: 236
Neděle: 235

Celkem: 1441

Návštěvnost za minulý týden, tj. 11.4. - 17.4. 2011, nepřišla.
Máte, co jste chtěli … aneb Hannyra odchází

18. dubna 2011 v 21:35 | Hannyra |  Hannyra píše


Kde začít? Že by pozdravem? Ale to je zbytečné, stejně si tohoto článku všimne tak pět lidí, jak už to vždy od vás k mým článkům bývalo. Tak proč se namáhat? Zbytečné. Ale Hannyrko, buď na ně trošku milá. Tak dobře, budu. Začnu hezky od začátku. Kdo nechce číst, ať nechce, je to celkem dlouhé. Ale když už opouštím blogový svět, tak v plné parádě.


I Need You!

16. dubna 2011 v 23:07 | Lowiska |  Zhodnocené komixy


Autorka: ~Hattie~
Název komixu: I Need You!
Počet dílů: 1. řada//20. dílů
Žánr: drama, sci-fi, příběh ze života
Blog: All4Sims

O čem je příběh/komix: Příběh vypráví o mladém manželském páru Etchogoyenů (Etčogenů) z Chile, Lenně a Nickovi. Zdá se, že je mezi nimi všechno tak, jak má být, až na menší manželskou krizi. Lenna ho podezírá, že není pořád v práci, jak jí tvrdí a jednoho dne se rozhodne ho sledovat. Jak to všechno dopadne? Jaké následky to bude mít pro Lennu?


1. název komixu - podle mě vystihuje dějovou linii příběhu, v překladu znamená "Potřebuji tě".(5 b)

2. úvodní foto - Komix vystřídal celkem čtyři různá úvodní fota ( já použila to třetí). První dvě byla taková nemastná-neslaná, něco jim prostě chybělo. U třetí už nastal výrazný obrat, měla nápad a vypadala i líp barevně. S tou poslední sis vyhrála nejvíce, mě osobně se líbil nápad "dvojí barvy", ale písmo nebylo nijak výrazné. Ještě tomu prostě něco scházelo. (8b)

3. děj, příběh - Je svým způsobem zajímavý, nevšední, ale přiznám se, že ze začátku mě moc nezaujal. Grády to začalo mít později, kdy se už něco začalo dít. Přidala bych na slovní zásobě a popisu zápletek a děje. Samotná hlavní zápletka byla opravdu zajímavá a originální, nevzpomínám si, že bych ji viděla jinde. Místy jsem byla napjatá jako šle od kalhot, jindy to bylo nezáživné. Jen mám trochu roztodivné pocity z ukončení, měla jsem dojem, žes to ukončila narychlo (možná proto, že existence vědomí v jiném těle, mi připadá jako hodně drsná science-fiction), ale pak se mi doneslo, žes to plánovala. No, číst se to každopádně dalo a líbí se mi, jak to dopadlo právě kvůli malé Annie, okolo které se točil většina děje v komixu. (9b)

4. grafika - Tady je vidět, jak ses zlepšovala. V prvních dílech nic moc, i na fotkách byli simíci jen tak postaveni na scénu, měli nějakou pózu, udělalas fotku a hotové, i kulisy zrovna nebyly nic extra, ale zaplaťpánbůh nějaké byly. Jenže pak se něco stalo a kvalita prostředí, fotek i grafika šla prudce nahoru. I když mě osobně vadí to, že na každé fotce má každý simík nějakou pózu, pokaždé. Já bych ubrala, a využila interakce z běžného hraní, vždyť je jich tolik, co se dají využít, záleží jen na nás, jak je budeme prezentovat. Někdo by řekl, že fotky z posledních dílů vypadají až přespříliš profesionálně. Ale to je asi jen můj problém, i to, že mi vadí přílišné množství pózovačů:D (8b)

5. styl psaní - Tvůj styl psaní je velmi dobrý, dokonce si myslím, že i svým způsobem poutavý, dokážeš jím zaujmout. Dokážeš se rozepsat, nemáš holé věty. Co se týče pravopisu, my víme Hattie, viď? Ne každý dostal do vínku cit pro pravopis a český jazyk, takže se občas nějaká ta chyba objeví, avšak jakmile tě na ně někdo upozorní, tak je opravuješ, což považuji za velké plus, ne každý by bral upozornění na chyby od jiného jako dobrou radu. Co se týče překlepů, to je kapitola sama o sobě, ty snad někdy napsal úplně každý, těm se nedá skoro ani vyhnout. (7b)

6. přístup autora ke komixu - Komix tě bavil, hodně bavil. Tedy pokud jsi ho psala v době, kdys na něj měla náladu. Kdyby totiž ne, hned by se to odrazilo na kvalitě dílu a tos určitě nechtěla. Takže to hodnotím kladně. (5b)

Celkový počet bodů: 42/50 bodů

Barva jara

12. dubna 2011 v 16:59 | Lowiska |  Proslovy autorky
Hádejte, která barva je tak typická pro období jara? Tak typická, jako je modrá pro zimu. Ano, přesně tak, je to zelená. Ale ne jen tak ledajaká, jen ta svěží, jasná zeleň, kterou mají mladé listy všech listnatých stromů, tráva, po které chodíme, listy a stonky květin, které sadíme a obdivujeme. Já sama zelené zrovna neholduju a ani ji nenosím, protože mi jednoduše nesluší. Nejsem prostě ten typ. Ale přesně tuto mám ráda, přesně tento odstín. Hned po ní je to žlutá, růžová, bílá a ostatní barvy, kterými se hemží koruny a větve stromů v plném květu, stejně tak květiny, když jsou plně rozkvetlé. Jaro je prostě plné nádherných svěžích a teplých barev, a přesně takové odstíny mám nejraději.

Připravila jsem na toto téma (na téma Barvy) také několik obrázků, takže Vás tímto zvu do celého článku, abyste se na ně podívali:)

Návštěvnost (4.4. 2011 - 10.4. 2011)

11. dubna 2011 v 15:57 | Lowiska |  Návštěvnost


Návštěvnost za minulý týden (4.4. 2011 - 10.4. 2011) je:

Pondělí: 182
Úterý: 178
Středa: 138
Čtvrtek: 143
Pátek: 144
Sobota: 212
Neděle: 198

Celkem: 1195